">Bilimsel Kilo Verme Yolları - bilgepanda

Bilimsel Kilo Verme Yolları

Bilimsel Kilo Verme Yolları

Bilimsel olarak kanıtlanmış, 3 adımda en basit kilo verme yolları.

1- Az Şeker ve Düşük Karbonhidrat ile Kilo Verme

şeker kasesi

Şeker:

Şeker kullanımını azaltarak kilo vermek mümkün.  Yüksek kalori içeren şeker, eğer vücudunuz yakmaz ise vücutta yağ olarak depolanır. Şekeri azaltmak kilo vermeye büyük ölçüde fayda sağlar.Tamamen keserek tatlandırıcılara yönelmek de doğru bir tercih değildir.

 

 

Bilimsel Kilo Verme Yolları

Karbonhidrat:

Karbonhidrat vücudumuzun ihtiyaç duyduğu bir maddedir. Kilo vermek için karbonhidrat günlük 20-50 gram olarak vücut için yeterlidir. Yapmamız gereken düşük karbonhidratlı besinleri tercih ederek depolamayı engelleyip vücut içerisinde depolanmış olan yağı yakmaktır.  Fazla karbonhidrat yakılmaz ise vücut içerisinde yağ olarak depolanır. Ayrıca karbonhidrat insülin seviyesini düşürür, böbreklerdeki fazla sodyum ve suyun atılmasını sağlayarak şişkinliği önler.

 

2- Protein ve Sebze ile Kilo Verme

Protein

Kilo verme yollarından en etkilisi şüphesiz proteindir. Protein içeren besinler sizi tok tutar, sürekli birşeyler atıştırma isteğini azaltır.

protein yumurta ve et

 

Protein kaynakları:

Et : Sığır, tavuk ve kuzu eti.
Balık ve deniz ürünleri : Somon, karides, alabalık, ton balığı, uskumru, midye.
Yumurta : Neredeyse tamamı yumurtanın sarı kısmında bulunur.

Sebze

Tabaklarınızı düşük karbonhidratlı sebzeler ile doldurun. Vücudumuz için gerekli tüm vitamin, mineral ve lifleri sebzelerden sağlayabiliriz.

Bilimsel Kilo Verme Yolları

3- Egzersiz Yaparak Kilo Verme

Ağırlık kaldırmak kalori yakmanızı ve metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlar. Kendinizi aşırı yormadan hafif ağırlık egzersizleri yaparsanız, vücudunuzda depolanmış yağlardan kurtulabilirsiniz. Aşırıya kaçmak kas yapmanıza sebep olur. Bu yüzden yürüyüş, hafif koşu, bisiklet ve yüzme gibi aktivitelerle yine kalori ve depolanmış yağı yakarak kilo verebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar

  1. 7 ay önce

    haftada kaç kilo verebilirim. 10 kilo vermek istiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir