">Kilo Vermek için 15 Meyve - bilgepanda

Kilo Vermek için 15 Meyve

Kilo Vermek için 15 Meyve

Kilo vermek söz konusu ise o kadar çok yolu vardır ki bunlardan birisi de meyve yemektir. Doğru meyveleri yiyerek te kilo verebiliriz. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için tercih edilecek 15 meyveyi sıralayalım.

Kilo Vermek için 15 Meyve

Ananas

Listemizin en başında yer alan ananas, çok sevilen tropikal bir meyvedir. Ananas meyvesinin içeriğinde C, B1, B2, B3, B6, B9 vitaminlerini ve magnezyum, bakır, demir mineralleri bulunur.

Ananas sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz. Zengin bir antioksidan kaynağıdır. Diyabet ve kalp hastalığını önler, saç ve cilt iyileştirir, kan basıncını düzenler, doğurganlık artırır, sindirime yardımcı olur.

Muz

Tam bir potasyum, B6, B9 ve C vitamini, manganez, magnezyum ve protein kaynağıdır. Tok tutar ve zayıflamak için önemli olan birçok lifi içerisinde bulundurur. Kan basıncını düşürür, kan dolaşımını hızlandırır. Kas kramplarını önler, baş ağrılarını engeller. Anemi ve astım tedavisinde büyük rol oynar.

Karpuz

Karpuz aklımıza doğal şeker kaynağı olarak gelse de kilo vermek için yüksek su içeren yağ yakıcı bir meyvedir. Aminoasit, antioksidan, likopen,  potasyum, A, B6 ve C vitamini bulundurur. Kilo vermenin yanı sıra kalp sağlığına, iltihap ve stresi azaltmaya yardımcı olur.

Greyfurt

Son zamanların bilimsel araştırmalarına göre yemekle beraber greyfurt suyu tüketmelisiniz. Yiyecekleri vücutta yakılmasını sağlayarak yağ olarak depolanmasını engeller. Bol su içerek günde 1 adet greyfurt bile tüketseniz, günlük c vitamini ihtiyacınız karşılar ve vücutta yağ depolanmasını engeller.

Armut

Armut içerdiği kalori ve karbonhidrat bakımından zayıflamaya yardımcı olmadığı bilgisinin aksine, içerdiği lifler ile vücudun günlük ihtiyacını karşılar. Armut sizi tok tutar ve günün hangi saatinde olduğu fark etmeksizin kilolardan kurtulmak için yenilebilir.

Limon

Ekşi meyvemiz limon içerdiği lifler sayesinde kilo vermenize yardımcı olur. Az miktar B1, B5, B9, kalsiyum, magnezyum ve bakırın yanı sıra yüksek miktar C vitamini içerir. Sindirim sistemine, kemik sağlığına ve kalp sağlığına faydalıdır. Böbrek taşını engeller ve çözer, cildi temizler.

Nar

Nar, sağlığa çok faydası olan ve en iyi yağ yakıcılardan biridir. Antioksidan, lif, protein, B9, potasyum, flavonoid, C vitamini, B6 vitamini, K vitamini, polifenol ve fosfor içerir

Avokado

Sebze olarak çoğu zaman karşımıza çıksa da avokado bilimsel olarak bir meyvedir. Avokado içerisinde bulunan yağ, hem kalbe iyi gelir hem de vücudumuzdaki depolanmış yağın yakılmasını sağlar. Her ne kadar içerisin de yağ bulundursa da sağlıklı yağlar kilo vermek için önemlidir. Lif içermesinin yanında B1, B2, B3, C, E, K vitaminlerini ve potasyum, protein, magnezyum, bakır, demir, manganez ve çinko içerir.

Çilek

Çilek, tatlı olmasına rağmen düşük karbonhidrat ve kalori içeren hızlı kilo vermenizi sağlayan bir meyvedir. Lif, antioksidan, postasyum, manganez ve B9, C vitaminlerini içerir. Kan akışını hızlandırır, yaşlanmayı geciktirir. Düşük kolesterol, obezite, diyabet ve akne tedavisi için faydalıdır.

Tart Kirazı

Normal kiraza göre daha küçük ve ekşi olan tart kirazı, kilo verme konusunda göbek yağı eritmek için faydalıdır. Potasyum, manganez, lif ve A, C vitaminlerini içerir. Eklem iltihabı ve ağrılarını azaltır, uyku döngüsünü düzenler. Kan kolesterol seviyesini azaltır. Gut tedavisine yardımcı olur.

Portakal

Glikoz ve kan lipiti seviyesini düşürür, karaciğer sağlığına yardımcı olarak daha ince bir vücuda sahip olmamızı sağlar. A, B, ve C vitaminleri, potasyum, lif, kalsiyum bulundurur. Kanser, diyabet, karaciğer, yüksek tansiyon ve kalp hastalıkları konusunda fayda sağlar.

Yabanmersini

Yabanmersini, içerdiği C ve K vitamini, lif, manganez sayesinde, sindirim hızlandırıcı ve yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Yüksek lif sayesinde vücutta depolanmış yağı yakılmasında büyük fayda sağlar. Kan basıncı, diyabet, obezite, kemik, cilt ve kanser konusunda kendisinin önemi büyüktür.

Papaya

Ülkemizde çok fazla tüketilmeyen papaya, yağ yakıcı olarak kendini kanıtlamıştır. Cildimize, kalp sağlığına ve sindirime yardımcı olur. Antioksidan, protein, lif, potasyum, A, B1, B3, B5, B9, C,E ve K vitaminlerini içeren zengin bir anti kanser olarak bilinir.

Guava

Yaygın olmayan ancak sindirim sistemine faydalı ve yağ yakıcı meyvelerden biridir. Bağışıklık sistemi, kalp sağlığı, göz sağlığı ve cilt sağlığı için faydalıdır. A, B, B9, C vitaminlerini ve kalsiyum içerir.

Elma

Yüksek lif sayesinde sindirimi hızlandırır, düşük kalori içerir ve yapısının çoğunluğu sudan oluşan elma, kilo verme konusunda önemli bir meyvedir. Daha düşük kan şekeri ve daha fazla kilo vermek için günde en az 3 elma tüketilmesi önerilmektedir. Kalp hastalığı, diyabet, kanser ve hipertansiyon konularında içerdiği antioksidan sayesinde etkilidir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir