">Yeşil Çay Zayıflatır Mı? Limonlu Yeşil Çay Tarifi - bilgepanda

Yeşil Çay Zayıflatır Mı? Limonlu Yeşil Çay Tarifi

Yeşil Çay Zayıflatır Mı? Limonlu Yeşil Çay Tarifi

Yeşil çay zayıflatır mı? Yağ yakma ve zayıflama hakkında tavsiyelere bakarsanız, mutlaka yeşil çay orada olacaktır. Yeşil çayın içerdiği zengin besin maddeleri ve antioksidanlar, yağ yakma ve metabolizma hızını artırdığı için, merak edilen soru Yeşil çay zayıflatır mı?

Vücudun, yiyecek ve içeceği enerjiye dönüştürmesine izin veren süreçleri metabolizma olarak söyleyebiliriz. Yeşil çay, vücudun metabolizmasının daha verimli olmasına yardımcı olarak kilo verme için faydalı olabilir.

Yeşil çay kafein ve kateşin adı verilen bir antioksidan olan flavonoid içerir. Araştırmalar, bu bileşiklerin her ikisinin de metabolizmayı hızlandırabileceğini göstermektedir.

Kafein, yağ yakmanıza yardım ederken, egzersiz performansını da artırır. Kateşin fazla yağın parçalanmasına yardımcı olurken, hem kateşin hem de kafein vücudun kullandığı enerji miktarını artırabilir.

Yeşil çaydaki bu maddeler, yağ hücrelerine şunu söyler, yağ parçalayan hormonları artır. Bu hormonlar, yağları kan dolaşımına bırakır ve enerji olarak kullanılabilir hale getirir.

Yeşil çay tüketimi ile yapılan araştırmalar sonucunda, kişilerin vücut yağ oranı, vücut ağırlığı, bel çevresi ve karın yağında azalma görülmüştür.

Tüm bunlara rağmen, yeşil çayın etki etmediği insanlar, kesin kanıt oluşmayan araştırmalar da mevcuttur. Yapılan araştırmalar yeşil çayın içerdiği maddeler ile yapıldığından sonuçlar kesin kanıtlanmış değildir. Bu etkilerin doğrulanması için birçok çalışma yapmaları gerekmektedir.

GÜNDE KAÇ BARDAK İÇMELİYİZ?

Gün boyunca 2 ila 3 bardak sıcak yeşil çay içmek, kilo vermeyi desteklemek için yeterli olacaktır. Kesin miktar, günde ne kadar kafein tükettiğinize veya metabolizmanızın nasıl çalıştığına göre değişir.

Yeşil çayların birçok çeşidi olmasına rağmen, hepsi aynı işlevi görecektir. Burada dikkat etmemiz gereken, fazla işlenmemiş olan yeşil çay, besin değerlerini korumaktadır.

Yeşil çay tüketmek güvenlidir, ancak fazla kafein içerdiğinden, kalp problemi olan veya yüksek tansiyonu olan kişilerin dikkatli olması gerekmektedir.

SALLAMA YEŞİL ÇAY NASIL DEMLENİR?

Siz bunu zaten biliyorsunuz ama 1 bardak veya 1 fincan içecekseniz, 1 poşet sallama yeşil çayı atın ve üzerine su ekleyin. Ama eğer demli çay seviyorsanız, bir demlik içerisine 3 poşet atın ve 2 bardaklık sıcak su ekleyin.

Çayın tadını daha iyi almak için kireçli ve sert su değil, mümkünse hazır veya arıtılmış su kullanın. Suyun tamamen kaynadığından emin olun. Kaynayan suyun karbon miktarı azaldığı için, asit özelliği gider ve daha berrak ve açık renkli çay elde edersiniz. Su kaynadıktan sonra sıcaklığın düşmesi için 1-2 dakika bekleyin.

SALLAMA YEŞİL ÇAYIN FAYDALARI

Yeşil çay, yaprakları siyahlaşmadan toplanan çay yapraklarından elde edilir. Her zaman tükettiğimiz siyah çayın işlenmemiş olan ham yapraklarından elde edilir.

Sallama veya poşet çay olarak aldığınız yeşil çay zayıflamak ve kilo vermek için faydalıdır. Metabolizma hızını artıran ve yağ yakmanıza yardımcı olan sallama yeşil çay zayıflatır.

Daha lezzetli ve zengin besin değerini korumuş yeşil çay için, demleme çay tercih etmek daha iyi olacaktır. Eğer ulaşma imkânınız varsa, özellikle makine ile değil elde hasat edilenleri almalısınız.

En etkili, en iyi yeşil çay demleme olandır.

LİMONLU YEŞİL ÇAY TARİFİ

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı yeşil çay
  • 1 çay kaşığı toz halinde zencefil
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 kaç damla limon suyu
  • Sıcak su

Hazırlanışı:

  1. Bir bardak veya fincan içerisine sıcak suyu doldurun ve yeşil çayı üzerine dökün.
  2. Kaşıkla karıştırıp birkaç dakika demlenmesini bekleyin.
  3. Üzerine zencefil tozu ekleyip karıştırın ve 1-2 dakika kadar karışıp demlenmesine izin verin.
  4. Sonra bal ve limon suyunu ekleyip içebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir