">10 Adet Avokado Maskesi ile Parlak Ciltler - bilgepanda

10 Adet Avokado Maskesi ile Parlak Ciltler

10 Adet Avokado Maskesi ile Parlak Ciltler

Avokado içerisinde bulunan bileşenler sayesinde, parlak ve sağlıklı ciltler için avokado maskesi tavsiye edilir. Hassas ve kuru ciltler, akne tedavisi, kırışıklık önleme konularında faydası büyüktür. Avokado maskesi sonrasında alınan olumlu geri dönüşler sayesinde, birçok kişi kendi tariflerini ortaya çıkardı. 10 popüler avokado yüz maskesi sizler için bir arada.

Avokado Dilimleri

avokado dilimleri

Avokado meyvesini, kavun şeklinde dilimleyin. Aldığınız dilimleri yüzünüzde gezdirerek maske olarak kullanılabilir. Cildinizdeki siyah noktaları çıkarıp, parlak bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur.

Muz ve Yumurta

avokado muz ve yumurta

Yağlı ciltler için önerilen avokado maskesidir. Ciltteki doğal yağ oranını azaltır, akne ve lekelerin önlenmesine yardımcı olur. Yumuşak bir avokadoyu, yumurta sarısı ve muz ekleyerek macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve cilde uygulayın. Önerilen uygulama süresi 10-15 dakikadır.

Yumurta ve Limon

avokado yumurta ve limon

Pürüzsüz ve yumuşak bir cilt ve ciltteki doğal yağın korunmasını sağlayan bir maske tarifi.

Bir avokado ezildikten sonra limon ve yumurta akı ile karıştırın. Macun kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin Uygulandıktan sonra 20 dakika kadar beklemek gerekir.

Bal ve Limon

avokado bal ve limon

Avokado cildin nemlenmesine yardımcı olurken, bal ve limon karışımı birlikte çalışarak cildin parlamasını sağlar. Avokadoyu ezdikten sonra, yarım çay kaşığı limon ve yarım yemek kaşığı bal ile iyice karıştırın. Karışımı uyguladıktan sonra 20 dakika kadar bekleyip durulayın.

Bal ile Avokado Maskesi

avokado ve bal

Avokado ve bal birlikte vücut nemlendiren iki organik kaynaktır. Mat ve donuk ciltlere parlaklık kazandırabilirler. Avokadonun içini çıkarıp 1 yemek kaşığı bal ekleyin. Eşitlenene kadar karıştırıp cilde uygulayın. Önerilen bekleme süresi 15 dakika olup, ardından durulayabilirsiniz.

Portakal ve Bal

avokado portakal ve bal

Cildin nemlenmesine ve cilt üzerindeki lekelerin alınmasına yardımcı olur. Avokado, 2 çay kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı portakal suyunu karıştırın. Üzerine birkaç damla papatya yağı ekleyin. Cildinize sürdükten sonra 20 dakika kadar bekleyip durulamaya geçin.

Yoğurt ile Avokado Maskesi

avokado ve yoğurt

Cildinizi nemlendirmeye yarayan ve yoğurtta bulunan laktik asit sayesinde ciltteki bakterileri yok eder, akne tedavisine yardımcı olur. Avokadoyu iyice yumuşayana kadar ezin ve 1 çay kaşığı yoğurt ekleyin. Eşit şekilde karıştıktan sonra cildinize uygulayın ve 15 dakika ardından durulayın.

Avokado, Yoğurt ve Bal

avokado yoğurt ve bal

Genellikle kışın görülen kuru cilt veya normal zamanlarda kuru cilt problemi yaşayanlar için başarılı bir avokado maskesi. Avokado ve yoğurt karıştırıldıktan sonra üzerine yarım çay kaşığı bal ekleyin. Kıvama gelene kadar karıştırdıktan sonra cildinize uygulayarak 15-20 dakika bekletip durulayın.

Avokado ve Yulaf Ezmesi

avokado ve yulaf ezmesi

Hasarlı cilt onarımı ve cildin nemlenmesine yardımcı olur. Yulaf ezmesini pişirin ve kabuğu soyulmuş avokadoyu iyice ezdikten sonra hamur çözünene kadar karıştırın. Cilde uyguladıktan sonra üzerini kapatmadan 15 dakika kadar bekletip durulayın.

Kayısı ile Avokado Maskesi

avokado ve kayısı

Doğal asitler sayesinde ciltteki ölü derilerin dökülmesine yardımcı olur. Kayısı içerisindeki A ve C vitamini cildin sıkılaşmasını sağlar. Avokado çerisindeki antioksidan ve E vitamini ise cilt tonu dengelenmesini sağlar. Avokado ile kayısıyı ezerek karıştırın ve göze temas ettirmeden cilde uygulayın. Önerilen bekleme süresi 30 dakika olmasına rağmen isterseniz tüm gece bekletebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir